JACK JK-T2210-F1

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

ELEKTRONICZNIE STEROWANY AUTOMAT DO ODSZYWANIA ZAPROGRAMOWANEGO WZORU - POLE SZYCIA: 220 X 100 MM - KLAMRA OBROTOWA

JACK JK-T3020-F4-D

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

ELEKTRONICZNIE STEROWANY AUTOMAT DO ODSZYWANIA ZAPROGRAMOWANEGO WZORU - POLE SZYCIA: 300 X 200 MM. WYPOSAŻONY W KLAMRĘ UCIEKAJĄCĄ.

KRAFFT KF-1560G-65

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

DŁUGORAMIENNA AUTOMATYCZNA STEBNÓWKA 2-IGŁOWA Z POTRÓJNYM TRANSPORTEM

SIRUBA 767L-644M3-324 (DD)

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

OVERLOCK 6-NITKOWY - DIRECT DRIVE

SIRUBA ASP-CBS100

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

GUZIKARKA Z PODAJNIKIEM GUZIKÓW I INDEXEREM

SIRUBA VTS1500/ETS

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

RENDERKA RAMIENIOWA Z AUTOMATYKĄ

JACK K60+

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

AUTOMATYCZNA RENDERKA CYLINDRYCZNA (MASZYNA DRABINKOWA)

JACK J5

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

AUTOMAT DO ODSZYWANIA KIESZENI CIĘTYCH

JACK JK-1530D-CQ

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

AUTOMATYCZNA MASZYNA SZYJĄCA ŚCIEGIEM PROSTYM I ZIG-ZAG

JACK C60+

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

NOWOCZESNY i SZYBKI AUTOMATYCZNY OVERLOCK

JACK A60+

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

AUTOMATYCZNA STEBNÓWKA 1-IGŁOWA Z TRANSPORTEM DOLNYM ZĄBKOWYM I SILNIKIEM DIRECT DRIVE

JACK JK-T373G

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

GUZIKARKA 1-NITKOWA

Maszyny do szycia przemysłowe – krótka geneza powstania

Przemysłowe maszyny do szycia mają bardzo bogatą i zawiłą historię powstania. Pierwsi konstruktorzy maszyn do szycia starali się je tworzyć w taki sposób, by odwzorować szycie ręczne, gdyż właśnie tak łączono wcześniej materiały i wykonywano szwy. Maszyny miały niejako naśladować ruchy ręki osoby szyjącej. Była to jednak koncepcja, która ostatecznie nie odniosła sukcesu. Pierwszym, który zapoczątkował nowy trend był Barthelemy Thimonnier, który to w roku 1830 stworzył i opatentował pierwszą przemysłową maszynę do szycia. Skupił się on przede wszystkim na tym, by stworzyć odpowiednio dopasowane igły do maszyny, odchodząc jednocześnie od konieczności naśladowania ruchów ręki. Maszyny te miały jeszcze wiele niedociągnięć, a co ciekawe, szew powstawał od spodu materiału, a nie na jego wierzchniej części. Mimo to pomysłodawca zbudował zakład szwalniczy, w którym powstało 80 stanowisk, gdzie pracowały pierwsze maszyny do szycia przemysłowe. Następnie przez długie lata konstruktorzy prześcigali się w nowinkach i ulepszeniach technicznych, dzięki czemu dzisiejsze przemysłowe maszyny do szycia są bardzo trwałe, łatwe w obsłudze i wielokrotnie bardziej wydajne. Doprowadziło to także w konsekwencji, że zmianie i rozwojowi uległo również wyposażenie krojowni, czy samego procesu projektowania odzieży, którego nieodzowną częścią obecnie jest program do projektowania ubrań.

Co wyróżnia przemysłowe maszyny do szycia

Zacząć należy od tego, że obecne maszyny do szycia przemysłowe to zupełnie odmienne urządzenie, niż maszyny domowe. Przede wszystkim są znacznie bardziej wydajne, szybsze, większe, a ze względu na dużą powtarzalność czynności, bardzo często są projektowane do wykonywania tylko konkretnych zadań na linii produkcyjnej. Różnice wynikają przede wszystkim z przeznaczenia poszczególnych maszyn do szycia – przemysłowe pracują w zakładach szwalniczych, często 24h/dobę, natomiast domowe na znacznie mniejszą skalę, w domach prywatnych, przez co mają też często charakter bardziej wielofunkcyjny.

Konstrukcja przemysłowej maszyny do szycia

W zależności od modelu i przeznaczenia przemysłowe maszyny do szycia różnią się swą budową, jednak posiadają kilka części wspólnych, tj.

– silnik, który napędza koło zamachowe, a to z kolei wprawia w ruch pozostałe elementy odpowiedzialne za szycie.

– regulator obrotów w postaci pedału,

– stopkę, dzięki której można szyć różnym ściegiem, jest jednym z ważniejszych elementów przemysłowych maszyn do szycia,

– transporter, który ma za zadanie przesuwać materiał podczas pracy maszyny do szycia, ułatwiając w ten sposób proces szycia

– płytkę ściegową, która zbudowana jest z metalu, a pod nią znajduje się bębenek z nicią dolną

– chwytacz, jego rola polega na utrzymaniu bębenka z nicią dolną. Odpowiedzialny jest on przede wszystkim za powstanie ściegu, poprzez mechanizm zbierający nitkę,

– naprężacz nici górnej, który znajduje się w górnej części obudowy i odpowiada za jakość szycia oraz ściegu,

– wolne ramię, czyli element, który zaprojektowany został, by wspomóc obszywanie trudno dostępnych miejsc,

– obudowa, która w zależności od modelu może być metalowa lub plastikowa.

Przemysłowe maszyny do szycia ponadto dzięki takim rozwiązaniom, jak np. silniki krokowe, czy zastosowanie odpowiedniego oprogramowania, umożliwiają szycie nawet najbardziej wyszukanych wzorów na powierzchni materiału.

Znani producenci maszyn do szycia Siruba, Juki, Jack, Brother

W naszej ofercie posiadamy wszystkie liczące się marki producentów przemysłowych maszyn do szycia. Sprzedajemy urządzenia takich marek jak: JUKI, BROTHER, JACK, SIRUBA, MERROW, JAPSEW i wielu innych. Zapewniamy pełne wyposażenie parku maszynowego szwalni, krojowni i innych zakładów zajmujących się produkcją lub usługami. Nasz firma Impall zajmuje się dystrybucją maszyn o bardzo różnym przeznaczeniu, w tym również maszyny wysoce specjalistyczne, jak autolapy, maszyny do obszywania emblematów czy automaty do plis. Zapraszamy do zapoznania się z całością naszej oferty.

Maszyny do szycia przemysłowe Siruba – marka prosto z Tajwanu

Maszyny do szycia marki Siruba, powstałej w 1965 roku, są profesjonalne i innowacyjne; cechuje je również integralność. Siruba jest więc uznaną marką na całym świecie, po którą sięga wielu ludzi zajmujących się, przede wszystkim zawodowo, krawiectwem. Maszyny do szycia przemysłowe Siruba to najwyższa technologia, która sprawi, że każde szycie będzie wykonane niezwykle profesjonalnie; to także łatwa oraz intuicyjna obsługa, dzięki czemu szyje się szybko, efektywne i przyjemnie. Pośród maszyn do szycia spod loga Siruba można odnaleźć przykładowo owerloki, stebnówki czy maszyny drabinkowe, maszyny specjalistyczne, takie jak ryglówki czy guzikarki. Maszyny do szycia przemysłowe Siruba to jakość, a także możliwość usług posprzedażowych, które mogą zostać wykonane na podstawie numeru identyfikacyjnego konkretnej maszyny. Maszyny Siruba odznaczają się niezawodnością funkcjonalnością oraz wysoką rozwiniętą technologią.