Porady

Nożyczki Fiskars – pomarańczowa legenda wśród nożyczek

Okazuje się, że nożyczki to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego domu. Dobre nożyczki to też baza do funkcjonowania pracowni krawieckiej czy szwalniczej. Nożyczki Fiskars znane są już od dziesiątek lat jako produkt niezawodny i wyspecjalizowany dla każdej dziedziny, w niektórych przypadkach również uniwersalny oraz wszechstronny. Nożyczki Fiskars wyróżnia ich niezmienna pomarańczowa rękojeść. Pomarańczowy kolor uchwytu nożyczek Fiskars to już jak ikona designu. Fiskars oferuje nożyczki w szerokiej gamie – znajdziemy w ofercie nożyczki dla każdej czynności.

Skandynawska jakość, prostota design i elegancja

Firma Fiskars to najstarsza firma w Finlandii, liczy ponad 350 lat doświadczenia. Jednym z oferowanych produktów są nożyczki Fiskars, które w 1967 roku zrewolucjonizowały postrzeganie nożyczek. Fiskars to bogata historia i korzystanie z potencjału i dorobku fińskich hut stali.

Co wyróżnia nożyczki Fiskars?

Nożyczki Fiskars to produkt doświadczonego producenta. Ostrza nożyczek wykonane są z najwyższej jakości stali bezniklowej. Słynne pomarańczowe uchwyty to ich doskonała ergonomia, zapewniają pewny uchwyt i dzięki temu siła nacisku rozprowadzana jest równomiernie. Nożyczki Fiskars nadają się do długotrwałej pracy, dłonie nie męczą się, a wręcz przeciwnie, podczas pracy z nożyczkami Fiskars odczuwamy komfort i wygodę.

Nożyce Fiskars to także wytrzymałość tworzyw ich wykonania, zapewnienie pełnej higieny i bezpieczeństwa. Rękojeści nożyczek Fiskars formowane są wtryskowo bezpośrednio na ostrzach. Dodatkowo nożyczki Fiskars są zdecydowanie lżejsze od standardowych nożyczek, bardzo wygodne w użytkowaniu oraz niezwykle precyzyjne. Nożyczki Fiskars to swoista nowa jakość cięcia. Nożyczki Fiskars to również optymalna ich twardość 57 w skali HRC. Są lekkie, około 75 g. W ofercie znajdziemy zarówno te dedykowane do praworęcznych jak i leworęcznych.

Nożyczki Fiskars w krawiectwie. Jakie rodzaje wyróżniamy i jakie polecamy?

Nożyczki Fiskars występują także, jako seria nożyczek stworzonych do precyzyjnego ciecia tkanin i nitek. Dostępne są nożyczki do cięcia nitek i delikatnych materiałów z wąskim ostrzem i szpiczastą końcówką. W ofercie znajdziemy także nożyczki krawieckie uniwersalne o wszechstronnym wykorzystaniu, z regulowanym dociskiem ostrza. Z kolei nożyczki Fiskars typu zyg-zak to doskonałe cięcie materiałów grubszych typu płótno, filc, skóra czy też papier. Można nimi łatwo ciąć duże płachty tkanin. Oczywiście nie może w kolekcji zabraknąć dużych nożyczek typowo krawieckich, które pewnie leżą w dłoni, mają długie ostrze i poradzą sobie z każdym materiałem. Warto również zaopatrzyć się w funkcjonalną ostrzałkę Fiskars, dedykowaną do wszystkich nożyczek. Regularne, okresowe ostrzenie nożyczek przedłuża bowiem ich żywotność oraz przypieczętuje ich niezwykłą sprawność i precyzję.

Zobacz także: