- STEBNÓWKI 1-IGŁOWE
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-igłowym)
- Stebnówki z podwójnym transportem (ząbkowo-stopkowym)
- Stebnówki z potrójnym transportem (ząbkowy, stopkowy, igłowy)
- Stebnówki do materiałów lekkich i średnich
- Stebnówki do materiałów średnich i ciężkich
- Stebnówki z automatycznym pozycjonowaniem igły
- Stebnówki z automatycznym obcinaniem nici
- Stebnówki z automatycznym ryglowaniem
- Stebnówki JACK
- Stebnówki SIRUBA
- Stebnówki JUKI
- Stebnówki BROTHER
- Stebnówki KRAFFT
- STEBNÓWKI 2-IGŁOWE (DWUIGŁÓWKI)
- OVERLOCKI
- Overlocki 5-nitkowe
- Overlocki 4-nitkowe
- Overlocki 3-nitkowe
- Overlocki do lekkiego szycia
- Overlocki do ciężkiego szycia
- Overlocki z podwójnym transportem
- Overlocki z automatyką
- Overlocki cylindryczne
- Overlocki z automatyką elektroniczną
- Overlocki z automatyką pneumatyczną
- Overlocki JACK
- Overlocki SIRUBA
- Overlocki JUKI
- Overlocki PEGASUS
- RYGLÓWKI
- ZIG-ZAK
- GUZIKARKI
- DZIURKARKI
- MASZYNY DRABINKOWE (RENDERKI)
- MASZYNY ŁAŃCUSZKOWE
- RAMIENIÓWKI
- PODSZYWARKI
- AUTOLAPY
- AUTOMATY SZWALNICZE
- MASZYNY SPECJALISTYCZNE
- MASZYNY DO CIĘŻKIEGO SZYCIA
- MASZYNY DO ŚCIEGÓW OZDOBNYCH
- MASZYNY BEZSZWOWE
Wieloczynnościowe maszyny do szycia bielizny – jakie ściegi są konieczne, aby szyć bieliznę?
Szycie bielizny jest wąską dziedziną krawiectwa, która wymaga wyjątkowej precyzji i wysokiego poziomu estetyki. Maszyny do szycia bielizny powinny posiadać trzy podstawowe i głównie wykorzystywane ściegi do wykańczania bielizny. Są to następujące ściegi:
– ścieg prosty;
– ścieg zygzak;
– ścieg trójskok.
Jeśli maszyna wieloczynnościowa nie posiada ściegu typu trójskok to nic straconego. Z powodzeniem można go w niektórych przypadkach zastąpić ściegiem typu zygzak.
Dodatkowe usprawnienia maszyny do szycia bielizny
W przypadku idealnej maszyny do szycia bielizny bardzo istotny jest docisk stopki i możliwość jego regulacji. Regulacja docisku stopki przydaje się zwłaszcza jeżeli chce się szyć bardzo szeroki wachlarz materiałów. Dla przykładu przy szyciu dzianin oraz bardzo elastycznych i sprężystych materiałów, docisk stopki może okazać się niezbędny dla zachowania estetyki pracy z bielizną. Ponadto automatyczne ryglowanie, podnoszenie i opuszczanie igły, regulacja prędkości szycia – są to wyjątkowo użytkowe udogodnienia w szyciu bielizny.
Do czego wykorzystywane są podstawowe ściegi w maszynie do szycia bielizny?
Ścieg prosty jest głównie używany do zszywania elementów bielizny, np.: biustonoszy. Przydatną funkcjonalnością maszyny do szycia bielizny jest możliwość regulacji szerokości ściegów. Ściegu prostego staramy się nie używać w elementach bielizny mocno elastycznych i rozciągliwych. Elementy pracujące bielizny nie powinny być obszywane ściegiem prostym. W tym momencie bardziej odpowiedni jest ścieg zygzak.
Wykorzystanie zygzaku w szyciu bielizny jest naprawdę znaczące. Dzięki zygzakowi w maszynie do szycia bielizny możemy zszyć figi, majtki, wszyć wkładki krocza charakterystyczne dla majtek oraz wykończyć estetycznie ich brzegi. Zygzak to także mocowanie elementów pracujących w bieliźnie, np.: miejsca mocowania gumy, okolice haftek biustonosza.
Ścieg trójskok to z kolei mistrz wykończenia bielizny i tworzenia dekoracyjnego wykończenia po wierzchu tkaniny bieliźnianej. Wszystkie elementy bielizny, które mocno pracują, są wyjątkowo elastyczne powinny być szyte z użyciem właśnie ściegu typu trójskok.
Co wyróżnia przemysłowe maszyny do szycia bielizny?
Maszyna do szycia bielizny typu autolap to specjalistyczna maszyna do szycia na większą i masową skalę. Dzięki maszynie do szycia bielizny autolap możemy łączyć tkaniny za pomocą płaskiego elastycznego i bardzo wytrzymałego szwu – charakterystycznego dla elementów bielizny, ale także dla strojów kąpielowych, odzieży sportowej i bielizny termoaktywnej. Maszyny do szycia bielizny autolapy mogą występować w wersji 4-igłowej, 6-nitkowej z górnym, dolnym przeplotem i mogą być dedykowane do szycia bielizny z dzianin lekkich, średnich jak i tych grubszych jak: neopren czy filc. Przemysłowe maszyny do szycia bielizny to także energooszczędność dzięki silnikowi servo w głowicy maszyny, minimalne drgania, niski poziom hałasu i komfort w użytkowaniu.
Zobacz również: