KRAFFT KF-B-2

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

ZESTAW DO LAGOWANIA AUTOMATYCZNY

KRAFFT KF-B-1

Na stanie w magazynie

ZAPYTAJ O CENĘ

ZESTAW DO LAGOWANIA MANUALNY

Odkrawacze do tkanin – niezastąpione urządzenie m.in. krojowni i hurtowni materiałów

Odkrawacze do tkanin to specjalistyczne urządzenia, których zadaniem jest lagowanie materiałów oraz szybkie i precyzyjne cięcie tkaniny na żądaną długość. Głównym celem odkrawacza do tkanin jest więc zwiększenie wydajności prac cięcia i ich usprawnienie, zestandaryzowanie. Wystarczy, że naciśniesz „start” w półautomatycznych lub automatycznych odkrawaczach, aby uruchomić proces krojczy. Jest to ukłon w stronę automatyzacji prac manualnych.

Czym jest proces lagowania tkaniny i jak pomagają w nim odkrawacze do tkanin?

Lagowanie – które dla zwiększonej efektywności prac dokonywane jest współcześnie z użyciem odkrawacza – to proces polegający na układaniu warstw tkaniny i dzianin w stos. Tego typu warstwowanie materiału powoduje powstanie tzw. „nakładu” materiału, z którego wycinane są następnie wykroje.

Odkrawacze do tkanin – sposób ich montażu, gdzie je lokalizujemy w pracowni?

Odkrawacze montowane są jako dodatkowe wyposażenie stołu krojczego, przeglądarko-przewijarki lub przewijarki. Nierzadko odkrawacze do tkanin oferowane są w wersji z dopasowanym i kompatybilnym stołem krojczym jako gotowe zestawy.

Skrojone na miarę potrzeb, czyli odkrawacze do tkanin i ich możliwości

Nowoczesne odkrawacze do tkanin mogą być wyposażone w specjalne liczniki mierzące długość ciętej tkaniny oraz ilość lagowanych warstw materiału. Konstrukcja odkrawacza zapobiega przesuwaniu się materiału w trakcie procesów lagowania i cięcia, tkanina jest odpowiednio przytrzymywana. Na budowa typowego odkrawacza do tkanin składa się np.:

– stojak na belkę materiału;

– przednia listwa dociskowa;

– pozostałe listwy dociskowe;

– podajnik materiału;

– prowadnica odkrawacza;

– właściwy odkrawacz elektryczny z automatycznym przesuwem i licznikiem.

Urządzenie posiada możliwość regulacji szerokości cięcia, wysokości podnoszenia się przedniej listwy dociskowej. Dodatkowo – jak wspomniano – dociski przytrzymują precyzyjnie stos, a specjalny nóż oddziela lagowane warstwy.

Sprawdź również: