Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Przenośna maszyna do szycia – podręczna, zawsze gotowa do pracy

Nierzadko zdarza nam się, że doświadczamy nagłego wypadku z naszą odzieżą. Materiał przetarł się w konkretnym miejscu, rozpruł się szew, zrobiła się dziura w tkaninie, zamek w ubraniu psuje się itp. Przenośna maszyna do szycia w takich sytuacjach przychodzi z pomocą. Jest to produkt dedykowany nie tylko dla laików, początkujących z przygodą krawiectwa, ale także dla zaawansowanych. Jej głównym celem nie jest bowiem szycie profesjonale rzeczy, o odpowiednim stopniu trudności, jej zadaniem jest łatwość transportu i dostępność.

W związku z tym przenośna maszyna do szycia odznacza się niewielkimi gabarytami, które umożliwiają jej łatwy transport. Możemy bez problemów zabrać ją na wakacje, urlop, każdy inny wyjazd, do pracy, w odwiedziny do rodzinny itp. Przenośna maszyna do szycia może być typową maszyną ręczną, która zmieści się do torebki damskiej i jest naprawdę niedużym i lekkim gadżetem. Jest to doskonały substytut do tradycyjnej igły i nitki noszonej w kosmetyczce każdej kobiety. Może to być również maszyna do szycia przenośna o trochę większych wymiarach od ręcznej maszyny przenośnej i budowie wizualnie przypominającą tradycyjną maszyną, ale wciąż jednak niedużą i mobilną.

Korzyści z przenośnej maszyny do szycia

Przenośna maszyna do szycia to więc mini gadżet, kompaktowy, który stanowi doskonałe narzędzie szybkiego reagowania. Ekspresowo zaspokoi każdą potrzebę awaryjnych szwów. W przypadku małej ręcznej maszyny o kształcie przypominającym większy zszywacz mamy do czynienia z prostym ściegiem, który jest podstawowym i niezaprzeczalnie głównym ściegiem w krawiectwie. Przenośna maszyna do szycia może być również idealnym pomysłem na prezent, jako doskonały początek przygody z krawiectwem.

Mobilna maszyna do szycia to także skuteczne szycie. Wbrew pozorom nadaje się ona do zszywania większości rodzajów tkanin, jak bawełna, jedwab, dzianina, jeans itp., najważniejsze, aby grubość tkaniny nie przekraczała zwyczajowo 1,8 mm. Z grubymi i twardymi materiałami prawdopodobnie byłaby większa trudność. Miniaturowa i mobilna wersja standardowej maszyny to propozycja dla bardziej wymagających osób, które chcą mieć w podróży coś bardziej zaawansowanego niż ręczna maszyna przenośna. Tego typu maszyna do szycia może pracować zarówno w sieci 230V, jak również może być zasilana bateriami AA (4 sztuki). Do tego typu maszyny przenośnej najczęściej w zestawie dołączony jest pedał nożny, jeśli jest to dla użytkownika wygodniejszy sposób rozruchu maszyny niż poprzez włącznik na obudowie. Miniaturowa maszyna posiada zazwyczaj więcej niż jeden rodzaj ściegu. W wielu opiniach użytkowników, jakość jej szycia nie jest gorsza od próbek uzyskanych na standardowym domowym urządzeniu do szycia. Maszyna w zestawie posiada także wszystkie niezbędne akcesoria, jak szpulki czy nawlekacz. Zwykle posiada dwustopniową regulację prędkości i podświetlenie miejsca pracy.

Podsumowanie zalet przenośnej maszyny do szycia

Poniżej przedstawiamy kilka z przykładowych zalet przenośnych maszyn do szycia:

- bezpieczeństwo w pracy z maszyną;

- możliwość pracy bez źródła zasilania z sieci (baterie) lub z zasilaniem;

- łatwość użycia nawet dla osób bez umiejętności szycia;

- umiejętność szybkiego szycia małej rzeczy;

- łatwe szycie podartych ubrań;

- możliwość obróbki krawędzi zasłon i firan bez ich zdejmowania – w przypadku ręcznej maszyny przenośnej;

- kompaktowy rozmiar, niska waga i nieduża relatywnie cena.

Zobacz także:

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj