Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Maszyny do szycia biustonoszy – jakie ściegi są najistotniejsze z punktu widzenia szycia bielizny

Maszyny do szycia biustonoszy i innych elementów bielizny mogą mieć charakter przemysłowy i profesjonalny, możemy również z powodzeniem dobrać odpowiednią maszynę wieloczynnościową, domową pod kątem szycia biustonoszy i bielizny. Szycie biustonoszy staje się coraz popularniejsze, bowiem daje możliwość stworzenia bielizny doskonale dopasowanej do nas samych, zindywidualizowanej. Nie jest to jednak proces łatwy i wymaga przede wszystkim właściwego dobrania parametrów szycia. Jest to możliwe dzięki maszynie do szycia biustonoszy.

Podstawowe ściegi, które są niezbędne przy szyciu biustonoszy, które musi posiadać maszyna do szycia biustonoszy to:

- ścieg prosty – jest to ścieg, którym szyjemy większość elementów biustonosza. Łączy elementy ze sobą. Nie jest jednak rekomendowany do szycia elementów rozciągliwych i pracujących. Elastyczne materiały i elementy biustonoszy np.: z gumy obszywkowej, gumy łamanej itp. nie powinny być wykańczane ściegiem prostym;

- ścieg zygzak – to idealny ścieg do wykańczania brzegów bielizny, wszywania ozdobnych gum wykończeniowych, mocowania elementów biustonoszy, które muszą pracować podczas użytkowania. Przykładem jest mocowanie gumy ramiączkowej, wykańczanie haftek biustonosza, wszywanie silikonowej gumy stabilizującej biustonosz. Ścieg zygzak stosowany jest do szycia biustonoszy i bielizny, ale bywają także wykorzystywane: ścieg owerlokowy, drabinkowy czy inny elastyczny, gdy takimi dysponujemy.

- ścieg trójskok –zapewnia doskonałe wykończenie, przy mocno pracujących i elastycznych elementach. Dużym atutem jest też estetyczny i piękny wygląd ściegu prowadzonego po wierzchu szytego materiału.

Na co warto zwrócić uwagę przy maszynie do szycia biustonoszy

Poza posiadaniem przez maszynę do szycia określonych powyżej typów ściegów, warto zwrócić uwagę na możliwości ich ustawienia. Im więcej jest dostępnych opcji, tym lepiej. Bardzo dobrze, gdy maszyna do szycia biustonoszy posiada szeroki zakres wyboru szerokości ściegów, co przydaje się np.: podczas zszywania pianki gorseciarskiej jako usztywnienie miseczek biustonoszy.

Przemysłowe maszyny do szycia biustonoszy

Maszyny do szycia biustonoszy to także maszyny przemysłowe, precyzyjne w robieniu biustonoszy, w szyciu regulowanych klamer. Maszyny te również bazują na omawianym szyciu zygzakowatym. Wiele funkcjonalności jest zautomatyzowanych, często posiadają pomocny wyświetlacz lcd, jak np.: ustawianie rozmiaru tylnego paska biustonosza w określonym przedziale. Przemysłowe maszyny do szycia biustonoszy zapewniają m.in. piękne i estetyczne linie szycia, co w przypadku tak precyzyjnych i wymagających elementów garderoby jak biustonosze ma szczególne duże znacznie.

Główne kroki przy szyciu biustonosza

Głównym, pierwszym i jakże kluczowym elementem jest przygotowanie formy biustonosza. Jest to najtrudniejszy z etapów i rzutujący na finalny efekt. Proces ten polega na odtworzeniu kształtu biustu i jego rozmiaru oraz nałożenie tego na papier w celu pozyskania formy i wykroju. Możemy też posiłkować się starym, ale doskonale dopasowanym biustonoszem i z niego ściągnąć odpowiednią formę i wymiary biustonosza. Przy tworzeniu wykroju biustonosza ustalamy również sposób jego wykończenia i konieczne do użycia ściegi. Gdy dysponujemy samą konstrukcją biustonosza możemy przystąpić do jego szycia i wykańczania, stosując wspomniane powyżej typy ściegów.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj