Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Najczęściej wybierane maszyny do szycia – jakimi parametrami kierować się przy wyborze

Najczęściej i najchętniej wybierane maszyny do szycia to przede wszystkim metalowa, solidna konstrukcja i żywotne podzespoły, to także funkcjonalność i komfort pracy z maszyną oraz łatwa dostępność części zamiennych i dodatkowych akcesoriów do wybranego modelu.

W obszarze maszyn do szycia wieloczynnościowych i tych uniwersalnych – zarówno do użytku domowego, półzawodowego lub profesjonalnego w pracowniach krawieckich, pojawia się pytanie, czy wybrać maszynę do szycia elektroniczna czy może maszynę komputerową? Przy profesjonalnej i zawodowej działalności krawieckiej często maszyny do szycia wielofunkcyjne są mniej popularne i rzadziej wybierane, a wybór maszyny skupia się wówczas na tych przemysłowych, wyspecjalizowanych w wąskich zadaniach i czynnościach, sensu stricte funkcyjnych.

Jeśli jednak chodzi o maszyny wieloczynnościowe to chętnie wybierane są te z chwytaczem rotacyjnym – zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze i cichsze w swej pracy, niż z chwytaczem wahadłowym. Podstawowe funkcjonalności, które posiadają z całą pewnością najczęściej wybierane maszyny do szycia to m.in. : regulacja długości i szerokości ściegów, regulacja docisku stopki, obszywanie dziurki.

Maszyna elektroniczna to ta, która szyje zarówno z użyciem napędu nożnego, jak i bez niego, posiada dodatkowo wiele automatycznych udogodnień w formie jednego przycisku, ma niezwykle pomocną możliwość regulacji prędkości ściegu. Maszyna zaś komputerowa dodatkowo posiada pamięć, dodatkowe funkcjonalności, jak chociażby rewelacyjna opcja punktowego ryglowania, pozycjonowanie igły, czy obcinanie nitki dolnej – a wszystko to po uruchomieniu jednego przycisku.Najczęściej wybierane maszyny do szycia komputerowe to też opcje haftowania tzw. maszyno-hafciarki, które w swej pamięci mają gotowe wzory haftowania, nawet w ilości około 150 oraz dają możliwość wyszycia liter i znaków interpunkcyjnych w kilku zapisanych czcionkach.

Producenci maszyn do szycia godni uwagi – czyli najczęściej wybierane maszyny do szycia znanych i sprawdzonych marek

Wybierając maszynę do szycia warto prześledzić opinie, fora i rankingi krawieckie w zakresie najczęściej wybieranych maszyn do szycia. Doświadczenie i niezawodność wielu producentów, od lat działających na ów rynku jest nieoceniona. Warto więc zawężać pole poszukiwań do takich marek jak np.: Juki, Siruba, Brother, Jack, Kraft.

Najczęściej wybierany typy maszyn do szycia – na jaka maszynę postawić prywatnie, a na jaka profesjonalnie?

Tak jak wspomnieliśmy, maszyny wieloczynnościowe są wybierane dla użytku własnego lub drobnej działalności krawieckiej. W przypadku działalności przemysłowej najczęściej wybierane maszyny do szycia to te funkcyjne, a wśród nich wyróżniamy: stebnówki – maszyny o znaczeniu bazowym dla działalności szwalniczej (ścieg prosty, ścieg prosty wzmocniony, lamowanie materiału, zszywanie warstw materiału), overlocki (maszyny do ściegu obrzucającego, zabezpieczającego tkaninę przed strzępieniem z nożykami wyrównującymi krawędź tkaniny), renderki czyli maszyny drabinkowe (specyficzny ścieg drabinkowy wzmacniający szew), hafciarki (maszyna do haftu maszynowego, wielokolorowego, według wcześniej zaprojektowanego w kreatorze wzoru), dziurkarki, guzikarki i inne.

Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane maszyny do szycia:

- SIRUBA DL720,

- SIRUBA DT8200,

- SIRUBA DL7200,

- JACK F4,

- JACK A5,

- JACK A2,

- JUKI DDL 9000,

- JUKI DDL 8000,

- JUKI DDL 9000bss,

- BROTHER S7250A,

- BROTHER 8752,

- BROTHER 7100,

- BROTHER 7300.

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj