Porady

Nowoczesne krawiectwo – co przyciąga klientów, jakie są ich oczekiwania?

Współcześnie krawiectwo, jako usługa zdobywa coraz to większą popularność. Wszystko z uwagi na trend w modzie, który wspiera indywidualizm, własne projekty, estetykę wykonania, a także rodzime, polskie marki. W social media pojawia się coraz to więcej polskich marek odzieżowych celebrytów i influencerów, którzy wdrażają swoje projekty krawieckie za pośrednictwem sprawdzonych, rodzimych szwalni i pracowni krawieckich. Krawiectwo w tym wymiarze kojarzone jest z wysoką jakością wykonania, dbałością o detale, rękodziełem oraz oryginalnymi wzorami. Masowa i sieciowa produkcja nie jest tak odbierana i tym samym nie jest kojarzona tak ekskluzywnie, wyjątkowo i oryginalnie, jak krawieckie projekty. Krawiectwo nabrało szerszego rozmachu. Nowoczesne krawiectwo to już nie tylko podstawowe przeróbki krawieckie, to kompleksowa usługa od fachowej porady, przez precyzyjne dopasowanie, po stworzenie pełnego looku na bazie oczekiwań klienta.

Współczesne krawiectwo oferuje zdecydowanie więcej. To przede wszystkim:

– skracanie, wydłużanie, zwężanie: spodni, spódnic, sukienek, marynarek, płaszczy, kurtek, odzieży skórzanej, itp.;

– taliowanie odzieży i dopasowywanie fasonu do sylwetki;

– wymiana podszewek w płaszczu, marynarce, sukience itp., wymiana suwaków, rekonstrukcja odzieży zużytej, nadawanie „drugiego życia” elementom garderoby o retro, vintage charakterze;

– szycie miarowe np.: spodni, sukienek, spódnic, kombinezonów, marynarek, legginsów, kardiganów itd.;

– szycie firan, zasłon, rolet rzymskich, narzut, pościeli, poszewek i innych tekstylnych wyrobów dla dekoracji domu czy mieszkania i wiele więcej.

Krawiectwo – co wpływa na sukces w tej branży

Krawiectwo jako działalność gospodarcza może odnieść duży sukces. Warunkiem jest podążanie za modą i trendami sezonów, bazowanie na wysokich umiejętnościach krawieckich, a także dobrych jakościowo materiałach i wysokiej jakości sprzęcie krawieckim.

Krawiectwo to umiejętności oraz bardzo dobrej jakości park maszyn

Krawiectwo to przede wszystkim umiejętności rzemieślnicze oraz wyśmienity sprzęt krawiecki. Decydując się na krawiectwo jako zarobkową działalność należy zaopatrzyć się w sprzęt cenionych i renomowanych marek, jak np.: JUKI, BROTHER, JACK, SIRUBA, RICHPEACE, KURIS, ROTONDI, PEGASUS, MERROW, HASHIMA i inne. Dobrym rozwiązaniem jest również stałe źródło dostaw wszelkich akcesoriów, części zamiennych, podzespołów, materiałów i wyposażenia niezbędnego dla krawiectwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *