Przeszukaj blog
Kategorie bloga

Maszyny do szycia walizkowe – wieloczynnościowe i bardzo uniwersalne

Maszyny do szycia walizkowe to kategoria maszyn, które doskonale sprawdzą się w każdym domu, jako maszyny wieloczynnościowe, dla indywidualnego użytku. Jeśli jesteś na początku przygody z szyciem i krawiectwem to z pewnością czeka Cię wybór idealnej maszyny do szycia walizkowej dla początkujących. A nie jest to sprawa prosta.

Oferta maszyn do szycia typu walizkowa jest wyjątkowo obszerna, dlatego też warto szczegółowo przeanalizować ich funkcjonalności i parametry techniczne. Możemy w tej kwestii poradzić się fachowców w profesjonalnych sklepach szwalniczych i krawieckich oraz skorzystać z forum i innych form wymiany wiedzy oraz doświadczeń z zakresu szycia.

Maszyny do szycia walizkowe to przede wszystkim łatwość przechowywania i transportu

Maszyny do szycia walizkowe to przede wszystkim kompaktowość i kompleksowość. Są to maszyny niedużych rozmiarów, poręczne w domowym użytkowaniu. Maszyny o relatywnie przeciętnej wadze, które łatwo przechowywać i transportowa . Jak sama nazwa wskazuje, maszyny te posiadają wygodną i funkcjonalną walizkę, czyli formę trwałej, sztywnej obudowy nakładanej na maszynę do szycia. Po jej założeniu maszyna do szycia przypomina walizkę z uchwytem i można ją w poręczny sposób przenieść z miejsca na miejsce. Maszyna do szycia walizkowa jest w ten sposób szczelnie zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem, pyłami i innymi zanieczyszczeniami.

Maszyny do szycia walizkowe to również konkretne funkcjonalności podstawowe i lista tych dodatkowych oraz szczególnie pożądanych

Wybierając maszynę do szycia walizkową postawmy na marki znane i cenione, doświadczone w produkcji maszyn, jak np.: Jack, Siruba, Juki, Brother. Wybierzmy maszynę walizkową z metalową obudową (mocnym korpusem) i metalowymi podzespołami. Taka konstrukcja maszyn walizkowych jest zdecydowanie wytrzymalsza i solidna.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze maszyny do szycia walizkowej?

Przede wszystkim przeanalizujmy: ilość ściegów (dobrze, aby posiadała m.in.: ścieg prosty, ściegi do obrzucania oraz choć kilka ściegów elastycznych do szycia dzianin i dekoracyjnych); regulację szerokości i gęstości ściegów (skokowe w modelach tańszych i płynne w modelach droższych); możliwość zmiany położenia igły (podstawowa od centrum do lewej albo płynna regulacja w wyższych jakościowo modelach maszyny).

Dodatkowe funkcje i parametry techniczne warte przeanalizowania przy wyborze maszyny do szycia walizkowej

W trakcie nauki szycia i dalszego jej przydadzą nam się m.in. następujące funkcjonalności:

- nawlekacz igły i obcinacz nitek;

- zatrzaskowe mocowanie stopek;

- chwytacz rotacyjny;

- energooszczędność, niski pobór mocy;

- szybkość szycia, np.: 1000 ściegów na minutę;

- regulacja docisku stopki;

- regulacja prędkości szycia;

- pozycjonowanie igły;

- automatyczne obszywanie dziurek;

- możliwość szycia wstecz i/lub ryglowanie;

- regulacja naprężenia nici;

- ledowe oświetlenie;

- wolne ramię;

- wielostopniowy mechanizm transportu ząbkowego dla dużej precyzji oraz opcja wyłączania transportu i inne.

Zobacz także:

Zostaw komentarz
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać komentarz.

Menu

Kod QR

Ustawienia

Utwórz darmowe konto aby zapisać w ulubionych.

Zarejestruj

Utwórz darmowe konto do korzystania z listy życzeń.

Zarejestruj